Zbuduj karierę swoich marzeń

Agnieszka Okońska

Praktyczne wskazówki dla kobiet rozpoczynających karierę lub planujących życiową zmianę

Czego dowiesz się z książki?

 • Po co nam marzenia i co je niszczy zanim je spełnimy?
 • Dlaczego potrzebujesz wiary w siebie i czy wiara czyni cuda?
 • Dlaczego brakuje nam odwagi i czy odwaga to brak strachu?
 • Co to jest sukces i czy człowiek sukcesu to człowiek szczęśliwy?
 • Kto robi karierę i co oznacza to dla ciebie?
 • Co to jest mentoring i dlaczego warto w niego zainwestować?
 • Czym jest networking i dlaczego jest tak ważny?
 • Czy marka osobista jest dziś koniecznością i jak ją zbudować?
 • Dlaczego warto podnosić kwalifikacje i jak szybko da się je uzupełnić?
 • Czy awans daje szczęście i jak dostać awans?
 • Co to jest asertywność i czy kobiety muszą być zawsze miłe?
 • Jak zaplanować swoje życie żeby dostać to, na co zasługujesz?
 • Jak zdobyć wymarzoną pracę bez względu na wiek?

Książka ma charakter praktyczny – szkoleniowy. W książce papierowej oraz pdf znajdziesz marginesy ułatwiające notowanie, wizualne elementy, pytania, tabele, ćwiczenia oraz miejsce na notatki. Dodatkową wartością są motywacyjne cytaty dopasowane do każdego rozdziału i omawianego zagadnienia. Wszystko po to, aby dobrze Ci się z nią pracowało i aby zdobytą wiedzę wdrożyć w życie

Cena okładkowa – 63 zł

Tej książki się nie czyta.
Tę książkę się przerabia!
Znajdziesz w niej całą masę ćwiczeń mentalnych do wykonania samodzielnie!

Dla kogo jest ta książka?

Każdy moment jest dobry, aby zacząć projekt swojego życia zawodowego, nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Nie ulega jednak wątpliwości, że o ile pewne metody są wspólne i takie same dla każdego etapu naszego życia, to jednak są pewne aspekty projektowania kariery zupełnie odmienne dla osób z grupy 20+, 30+, 40+ i 50+.

Autorka zapoznaje nas zarówno z tymi uniwersalnymi, jak i dedykowanymi dla rozpoczynających karierę i będących „na zakręcie”. Jest to praktyczny poradnik zawodowy, głównie kierowany do kobiet rozpoczynających karierę oraz planujących życiową zmianę, nie mniej każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Na pewno nie dla kobiet, które są całkowicie szczęśliwe z tym co mają i NIE CHCĄ ZMIAN.

Wiedza zawarta w tej książce bywa niebezpieczna.
Kobiety po tej lekturze bardzo często rzucają niesatysfakcjonującą pracę i odmieniają absolutnie każdy aspekt swojego życia redefiniując je na nowo…

A więc dla kogo jest ta książka oraz zawarta w niej SEKRETNA METODA na osiągnięcie SUKCESU w życiu zawodowym i prywatnym?

 • Czy zastanawiasz się nad zmianą zawodu, ale nie masz na razie pomysłu, co to miałoby być?
 • Czy marzysz o pracy, w której rozkwitniesz i poczujesz skrzydła u ramion?
 • Czy masz wrażenie, że twój potencjał się marnuje, a życie przecieka Ci przez palce?
 • Czy chcesz lepiej poznać siebie i swoją unikatową wewnętrzną konstrukcję, kim jesteś i do czego zostałeś stworzona?
 • Czy jesteś zmęczona i wyczerpana dotychczasową pracą i pragniesz ją zmienić na taką, która pozwoli Ci cieszyć się życiem?
 • Czy czujesz, że jesteś obecnie na rozdrożu zawodowym, ale masz opór przed skorzystaniem z czyjejś pomocy?
 • Czy pragniesz lepiej odnajdywać się w dzisiejszych czasach i przejąć stery kariery we własne ręce?

Jeśli odpowiedziałaś TAK na któreś z powyższych pytań, ta książka jest dla Ciebie!  Poznaj już dziś SEKRETNĄ METODĘ na budowanie KARIERY MARZEŃ!

Książka oraz e-book „Zbuduj karierę swoich marzeń” to pozycja dla wszystkich, którzy chcą zaprojektować następny etap na drodze zawodowej w zgodzie ze swoją unikatową konstrukcją i zyskać zawód, który da im spełnienie i radość.

Pewnie zastanawiasz się teraz, dlaczego miałabyś kupić właśnie tę książkę? Przecież cały Internet jest przepełniony radami GURU i COACHÓW od biznesu.
W pełni rozumiemy Twój sceptycyzm i nie oczekujemy, że uwierzysz nam na słowo honoru, że właśnie ta pozycja jest WARTOŚCIOWA. 

Co zatem możesz zrobić, aby świadomie podjąć decyzję o zakupie?
Możesz właśnie TERAZ przejść dalej do „Czytaj więcej o książce” i zapoznać się z recenzjami dotychczasowych Czytelników, a także obejrzeć ich fotorelacje! 
Sprawdź co mówią o książce Ci, którzy już ją kupili i przeczytali!

Zobacz posty Czytelników w Social Mediach!

Sprawdź, co o książce mówią jej Czytelnicy i Recenzenci!

Autorka tego poradnika zawsze chciała napisać książkę. Konsekwentnie zatem zaczęła realizować swoje marzenie krok po kroku. Nie było to łatwe. Na rynku jest przecież tyle innych poradników. Zatem dlaczego warto sięgnąć po akurat ten?

Okładka tej książki pokaże nam autorkę jako kobietę sukcesu. Z tyłu okładki mamy opinie bardzo wpływowych osób. Zresztą w tekście autorka nie raz podkreśli rolę sieci kontaktów. Agnieszka Okońska jest menadżerem z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu i naprawdę wie, o czym pisze. Jej kariera zawodowa to potwierdza. Skoro taki autorytet zgadza się podzielić z nami swoim doświadczeniem, żal nie skorzystać.

Książka jest bardzo praktycznie zaprojektowana. Ważne cytaty zostały zaznaczone na żółto. Motywują nas one do pracy nad sobą. Każdy rozdział oddziela różowa wkładka. Pozwala to nam na szybki powrót do ważnych lekcji. Ma nas nauczyć, że nigdy nie jest za późno na zmianę i to my decydujemy o sobie. Nie inni. My. I nie liczy się wiek, ale chęci.

Na początku autorka sugeruje nam przeprowadzenie autodiagnozy. Każdy ma marzenia, ale odnajduje miliony rzeczy, aby ich nie zrealizować. Czyli unieszczęśliwiamy się na własne życzenie… Następnie Agnieszka uczy nas odwagi i wiary w siebie, czego naturalną konsekwencją będzie sukces i kariera, jakiej pragniemy.

Część druga jest poświęcona poradom mentorki. Wiele miejsca jest poświęcone networkingowi, mentoringowi… Ciekawe wskazówki pokazują, że warto mieć na przykład konto na Linkedinie. Niby głupota, ale jednak wiele zmienia… Podobnie jak asertywność i odpowiednie kwalifikacje. Praktyczne wskazówki na odnajdywanie dodatkowych kursów, nie za drogich lub bezpłatnych. Podniesienie własnych kwalifikacji i pewności siebie pozwala na rozwój osobisty i w konsekwencji lepszą pozycję w rozmowie z szefem. Dlaczego to ja jestem niezależna i tak cenna dla firmy?

Część trzecia to konkretny plan działania. Zostały one podzielone na analizę SWOT, jak napisać dobre CV, jak wyznaczać cele i stworzyć prywatna mapę marzeń. Bardzo praktyczne. Podobają mi się też podział ze względu na wiek kobiety: studenta, kariery 30plus, kariery 40 plus, kariery 50 plus. Duży plus za miejsce na robienie notatek bezpośrednio w książce.

Autorka proponuje umówienie się z nią na mentoring personalny, bo poszukiwanie pracy to długa droga, nie zawsze łatwa. Zadecydowała swoja książkę kobietom, bo to kobiety są mniej pewne siebie, ale również mężczyzna odnajdzie w niej cenne wskazówki.

Jedyny mankament, którego się dopatrzyłam, to cena. Może jednak i ona sprowokuje nas do nawiązania relacji z kimś innym i pretekstem do tego będzie pożyczenie akurat tej pozycji?

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-02-27

„Zbuduj karierę swoich marzeń” jest poradnikiem adresowanym do kobiet. Autorka w przedmowie zdradza, że zawsze marzyła o napisaniu książki. Padło na poradnik, który w moim odczuciu był lekturą bardzo wartościową i merytoryczną. Pani Agnieszka jest menedżerem z wieloletnim stażem i doświadczeniem, co przekłada się na treści zawarte w tej książce.

Zdecydowałam się na przeczytanie tej pozycji z czystej ciekawości. To pierwszy poradnik, z którym zapoznałam się w moim życiu. Tematyka kariery i zmian, które można wprowadzić, bardzo mnie intrygowała. Sama znalazłam się w takim momencie w moim życiu zawodowym, w którym zastanawiałam się co dalej począć ze swoją pracą. Poradnik otworzył mi oczy na wiele kwestii, przedstawił niektóre zagadnienia w innym świetle i uświadomił, że kobieta również może osiągnąć sukces.

Książka jest bardzo ładnie wydana. Na okładce widnieje zdjęcie autorki, która swoją miłą aparycją zachęca do pogrążenia się w lekturze. Środek jest bardzo kolorowy. Cytaty zaznaczone są żółtym tłem, a rozdziały oddziela różowa strona. Sam dobór rozdziałów jest bardzo wszechstronny. W części teoretycznej zostały poruszone następujące tematy: marzenia, wiara w siebie, odwaga, sukces, kariera, mentoring, networking, marka osobista, kwalifikacje, awans, asertywność. Dodatkowo w poradniku znajduje się również część praktyczna, która skupia się na: mapie marzeń, personalnej analizie SWOT, wyznaczaniu celów, strategii szukania pracy, przygotowaniu zwycięskiego CV. Dodatkowo zawarte są praktyczne wskazówki dla kobiet poszukujących pracy w różnych momentach swojego życia: kariera studencka, kariera 30+, kariera 40+ oraz kariera 50+. Każdy rozdział składa się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych.

Uważam, że „zbuduj karierę swoich marzeń” jest książką bardzo wartościową i pomocną w trakcie planowania swojej kariery, Mogą z niej korzystać zarówno kobiety, które dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i osoby, które muszą dokonać zmian w swoim życiu zawodowym. Bardzo ważną dla mnie kwestią było to, że autorka zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku pracy w dalszym ciągu występuje dyskryminacja kobiet. Mężczyźni na tym samym stanowisku zarabiają zdecydowanie więcej oraz szybciej wspinają się po poszczególnych szczeblach kariery. Książka ta ukazuje jednak, że również kobiety mogą osiągnąć sukces w różnych obszarach swojego życia.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuje. Polecam wszystkim kobietom, które są zainteresowane tą tematyką.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-02-28

Książkę „Zbuduj karierę swoich marzeń” otrzymałam w momencie, kiedy w mojej karierze jest stagnacja. Zapomniałam jak bardzo byłam zmotywowana opuszczając studia i rozpoczynając swoją podróż w dążeniu do sukcesu i wielkich pieniędzy. Już kilka lat temu skończyłam studia i znalazłam się na stanowisku, które kompletnie odbiega od moich marzeń a ja straciłam motywację do poszukiwań ukochanej pracy. Czy poradnik pomógł mi przywołać dawną odwagę?

Lekturę rozpoczynamy od wejrzenia w głąb w siebie – autodiagnozy, zastanowienia się nad marzeniami, budowania wiary. W następnym rozdziale dostajemy dawkę dobrych, konkretnych porad. Na szczęście autorka nie skupia się na poradach dotyczących budowania motywacji, magicznego przywoływaniu dobrych rzeczy myślą oraz 100-procentową wiarą w siebie. Podaje konkretne wskazówki dotyczące na przykład budowania marki osobistej, podnoszenia kwalifikacji, efektywnego planowania albo budowania CV i strony w serwisie biznesowym Linkein. W następnej części bazując na spisanych informacjach o sobie i wykorzystując pewne narzędzia np. SWOT, mapa marzeń uczymy się jak wyznaczać nasze cele zawodowe.

To co mi się bardzo spodobało to to, że Pani Okońska miała odwagę napisać, że pomimo równouprawnienia nadal nie jesteśmy traktowane na równo z mężczyznami, zwłaszcza na bardziej „męskich” stanowiskach czy branżach. Co za tym idzie musimy mieć odwagę sięgać po swoje i pracować nad asertywnością.

„Zbuduj karierę swoich marzeń” to książka nie tylko dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, ale również dla tych, które z powodu utraty motywacji utkwiły na stanowisku, które niekoniecznie jest pracą ich marzeń. Osobiście znajduję się właśnie w takim miejscu, a lektura tej książki pozwoliła mi znaleźć odwagę do intensywniejszych poszukiwań wymarzonych ofert. Zapisałam sobie kilka moich ulubionych porad autorki i sukcesywnie będę je wprowadzała. Szukam innej pracy już 2 lata i nie zastanawiałam się wcześniej nawet co mogę robić źle. Ten poradnik pozwolił mi na dostrzeżenie moich błędów.

Co do elementów, które mi utrudniały czytanie – książka miejscami przypominała mi pracę magisterską z wypisanymi definicjami z różnych źródeł, oraz kilka stron z nieciekawie przedstawionymi statystykami.

Podsumowując, jeśli poradnik motywuje, to dla mnie już osiągnął zamierzony cel. A jeżeli do tego dodamy praktyczne wskazówki, które potrafimy u siebie zastosować to znaczy, że to był strzał w dziesiątkę.

„Lepiej słowo „sukces” zastąpić po prostu słowem „szczęście.” – Agnieszka Okońska.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-03-14

„Zbuduj karierę swoich marzeń” Agnieszki Okońskiej to jedna z wielu pozycji obowiązkowych dla osób, które pragną zmian w swoim życiu zawodowym (ale nie tylko). Dlaczego nie tylko? W pracy spędzamy sporą część życia. Jeśli uznamy, że nie sprawia nam ona już takiej radości/satysfakcji (w tym miejscu wpisz, co uważasz), nie daje nam możliwości na rozwój i czujemy, że utknęliśmy, albo jeszcze gorzej – jesteśmy z jej powodu stale zestresowani, a w rezultacie odbija się to na naszym otoczeniu (naszych najbliższych), to tym bardziej zmiany są wskazane.

Autorka stawia sprawy jasno – bez wiary w sukces, odwagi, wysiłku i konsekwencji nie będzie rezultatów. Najważniejsze jest to, żeby wyjść z własnej strefy komfortu.

Wiedzy zawartej w tej książce nie zdobyliście w szkole (Wasze dzieci również jej tam nie zdobędą). Obecna szkoła przygotowuje uczniów do sprawdzenia, ile treści opanowali oni z obowiązującej podstawy programowej oraz do tego, czy potrafią tę wiedzę wykorzystać podczas egzaminów. Podobnie jest na studiach. Autorka zwraca uwagę na to, że „Brakuje zajęć, na których studenci mogliby spędzić chociaż jeden cały semestr, zastanawiając się nad najważniejszymi pytaniami, które mogłyby im pomóc w późniejszym życiu”.

Kolejne rozdziały przybliżają m.in. sposób tworzenia mapy marzeń, personalnej analizy SWOT, metody wyznaczania celów, ale także strategię szukania pracy czy „instrukcję” przygotowania tzw. zwycięskiego CV. Trochę pogubiłam się przy instrukcji tworzenia mapy marzeń. Na szczęście zdołałam ją zrobić dzięki temu, że w dalszej części książki był rozpisany przykład i stworzyłam swoją analogicznie do niego. UWAGA! Nie da się tego wszystkiego przygotować w jeden wieczór – samo wyznaczanie celów na ten rok zajęło mi kilka godzin. Muszę przyznać, że ukończenie tej części zadania sprawiło mi jednak wiele radości i dało ogromną satysfakcję. Miałam okazję zastanowić się, czego tak naprawdę chcę oraz zdecydować, co jest dla mnie w tym momencie najważniejsze (na czym powinnam się skupić w pierwszej kolejności, a co ewentualnie zostawić na później). Jak zauważa autorka „(…) planowanie to trudna sztuka. Trudna, ponieważ wymaga wyobraźni i konsekwencji”.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-03-09

Agnieszka Okońska w 2020 roku postawiła sobie nowy cel zawodowy – napisanie i wydanie poradnika dla kobiet, który pomoże im rozwinąć swoją karierę zawodową. Udało jej się zrealizować plan i spełnić swoje marzenie. Zachęca czytelniczki, by też na początku każdego roku tworzyły swój plan działań i skutecznie dążyły do jego realizacji. Nie tylko motywuje do działania, lecz daje konkretne wskazówki jak osiągnąć zamierzony cel.

Autorka przekonuje, że każdy moment jest dobry, aby zacząć projekt swojego życia zawodowego, nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Dlatego swoje rady kieruje do kobiet w każdym wieku – tych rozpoczynających swą karierę zawodową, tych szukających zmiany, inspiracji, nowej motywacji oraz do kobiet będących „na zakręcie”, które ze zdwojoną siłą i z doświadczeniem mogą osiągnąć rozkwit zawodowy.
 
Książka jest przemyślana, ciekawie napisana. Autorka posługuje się przystępnym, zrozumiałym językiem. Wszystkie zagadnienia po kolei wyjaśnia i precyzuje zadania.
 
Swój poradnik podzieliła na trzy części, rozpoczynając od autodiagnozy, czyli zajrzenia w głąb siebie, konkretnego sprecyzowania swoich marzeń i celów, głośnego ich nazwania. By je zrealizować i odnieść zamierzony sukces oprócz odwagi niezbędna jest wiara w siebie. Autorka twierdzi, że „Wiara we własne możliwości jest albo hamulcem, albo motorem napędowym i od nas zależy, jak jej użyjemy”. Podpowiada jak uwierzyć w swoje umiejętności i odkryć swą supermoc.
 
W drugiej części poznajemy trochę teorii związanej z takimi pojęciami jak mentoring i networking, ale ta część poradnika wbrew pozorom wcale nie jest nudna, gdyż dowiadujemy się jak tworzyć sieć kontaktów zawodowych, na czym polega bank przysług i otrzymujemy konkretne wskazówki pomocne w tworzeniu swojego profilu zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji.
 
Sporo konkretnej pracy czeka czytelniczki w części trzeciej poradnika, gdzie autorka podpowiada jak stworzyć mapę marzeń, przeprowadzić analizę SWOT, czyli analizę swoich zalet, wad, szans i zagrożeń. Pomaga wyznaczyć cele – konkretne, sprecyzowane, których jednak nie może być zbyt wiele, by nie stały się powodem frustracji. I wreszcie ważne konkrety – jak napisać zwycięskie CV, gdzie szukać pracy.
 
Całość zawiera wiele trafnych, konkretnych rad uzupełnionych ćwiczeniami, arkuszami pytań, tabelkami pomocnymi w tworzeniu własnych założeń. Wzbogaceniem są sentencje motywacyjne różnych autorów. Podawane z umiarem jako subtelny dodatek.
 
Reasumując – według mnie to świetna pozycja do praktycznej pracy nad sobą, nad tworzeniem i rozwijaniem własnej kariery zawodowej lub realizacją jakiegoś nowego zadania, który da nam satysfakcję. Czytając ten poradnik ma się świadomość, że autorka wie o czym pisze, a jej rady są szczere, przyjacielskie i życzliwe, przede wszystkim profesjonalne. Uważam, że to świetna książka dla wszystkich, którzy zamierzają zawodowo dokonać zmian w swoim życiu, a przede wszystkim dla studentów i absolwentów różnych uczelni, którym przyda się spora garść informacji niezbędnych w stawianiu pierwszych kroków w pracy zawodowej.
 
Autorka swój poradnik dedykuje kobietom argumentując, że zawodowo są one ciągle jeszcze zbyt mało pewne siebie i potrzebują większego wsparcia. Kobiecy charakter książki podkreślają żeńskie końcówki wyrazów oraz różowe dodatki graficzne. Pani Agnieszka, co prawda zaprasza panów do lektury, ale to tak, jakby do elitarnego klubu tylko dla kobiet zaprosić mężczyzn, którym nie przeszkadza drugorzędne członkostwo. Według mnie książka jest na tyle dobra, że powinna być poradnikiem uniwersalnym, gdyż zawiera mnóstwo cennych i przydatnych rad, z których śmiało skorzystać mogą wszyscy, również mężczyźni!
Polecam!
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakapanie.pl

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-02-22
Dawno nie miałam w ręku poradnika. Powiedzmy, że nie jest to mój ulubiony gatunek literacki… Często można odnieść wrażenie, że są pisane na kolanie. A cała ich wartość zaczyna się i kończy na obiecującym tytule oraz atrakcyjnej dla oka okładce. Z okładki Zbuduj karierę swoich marzeń uśmiecha się do nas kobieta, która budzi zaufanie. To autorka książki, której tytuł zaprasza do aktywnego wzięcia się za karierę marzeń. Podoba mi się to „zbuduj”…
Podobają mi się też przytoczone w książce słowa Wisławy Szymborskiej: Marzyć trzeba dokładnie. Kiedy kontury naszych marzeń i planów rozmywają się tak, że trudno dociec o co w nich chodzi – może być nawet przyjemnie… Wielu z nas tak ma przed zaśnięciem. Ale kiedy marzymy o własnej karierze – zdecydowanie lepiej się obudzić i przytomnie ustalić priorytety. Agnieszka Okońska udziela konkretnych wskazówek jak można to zrobić. Oraz co można zrobić by w przyszłości czerpać autentyczną radość ze swojej pracy. I wie co pisze. Nie tylko z kursów i książek, ale z własnych doświadczeń oraz obserwacji.

Co mi się jeszcze podoba?

· przemyślana kompozycja rozdziałów,
· szacunek do kobiet w wieku 20+, 30+, 40+, 50+ (kobiety 60+ też niech śmiało sięgają po tę książkę),
· ćwiczenia praktyczne (świetny wstęp do aktywnego wzięcia spraw we własne ręce),
· aktualne wyniki badań oraz odnośniki do stron WWW,
· zrozumiały, przyjemny w odbiorze styl pisania.

A co mi się nie podoba? Literówki! Tym bardziej, że – jak przyznaje sama Autorka – książka była jej marzeniem, więc wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Pała dla wydawnictwa i osoby, która brała odpowiedzialność za korektę, minus dla Autorki za to, że im zaufała i zapłaciła – w końcu to jej nazwisko i wizerunek widnieją na okładce.

Osobiście jestem też uczulona na odcień różu, który pokrywa strony między rozdziałami – za bardzo kojarzy mi się z reklamami i logo różnych marek. Alergię mam też na Paula Coelho i jego „życiowe cytaty”. Na szczęście w Zbuduj Coelho występuje tylko raz. I na szczęście – znalazło się też miejsce na wspomniane słowa Wisławy Szymborskiej…

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-03-05
Świat dopiero budzi się do życia, a ja otoczona analizą SWOT, mapą marzeń, kartą celów, próbuję wyznaczyć swoją ścieżkę kariery. Dopijam kawę i myślę, że chyba nie było lepszego momentu niż dzisiaj na lekturę książki Agnieszki Okońskiej „Zbuduj karierę swoich marzeń”. Od dawna już potrzebowałam zmiany, miałam wiele pomysłów, planowałam. Zawsze wyznaczałam sobie ambitne cele, teraz mogę to robić w bardziej uporządkowany sposób. Z ogromną pomocą przyszła mi karta celów zgodna z metodą FLM. W końcu wszystko mam rozrysowane. A jak wiecie, uwielbiam wykresy, tabele, kalendarze, jasno określone zadania. Ta książka bardzo zmotywowała mnie do działania. Już wiem, ze moja kariera nabierze rozpędu, szykują się zmiany! W Końcu. Od jakiegoś czasu tkwiłam w stagnacji.
Myślę, że jest to świetna pozycja dla każdego z nas, kto potrzebuje zmian, kto chciałby się rozwijać. Autorka, motywuje swoim przykładem. Spełnia swoje marzenia, realizuje się, a to moim zdaniem jest jedną z ważniejszych wartości w życiu. Sama książka jest dość praktycznie napisana. Inspirujące cytaty są wyróżnione. W pozycji odnalazłam szereg zadań i wskazówek, dzięki którym będę mogła przekuć swoje marzenia w działanie. Warto zapamiętać, że bez wiary w sukces, odwagi i ciężkiej pracy, rezultatów nie będzie. Nic nie przyjdzie samo. Sama się o tym przekonałam i to niejednokrotnie. Gwarantuję, ze podjęte działania przyniosą rezultat. Wiem, sprawdziłam 🙂


Autorka podzieliła książkę na trzy części. Lekturę rozpoczynamy od wejścia w głąb siebie, od autodiagnozy. Omówione zostają tu marzenia, wiara w siebie, odwaga, ryzyko, sukces, kariera. Na końcu każdego rozdziału znajdują się ćwiczenia, które są pomocne w pracy nad sobą. Kolejna część to porady mentorki. Autorka skupiła się tu na networkingu, budowaniu marki osobistej, podnoszeniu kwalifikacji, awansie, asertywności. Ostatnią i dla mnie najważniejszą częścią jest plan działania. Nie ukrywam, ze to właśnie ten rozdział zainteresował i zmotywował mnie najbardziej. i to dzięki niemu na moim biurku dominują wykresy, tabele, analizy.


Poradnik jest dedykowany głównie kobietom, bo to właśnie my startujemy z często słabszej pozycji na rynku pracy, jesteśmy mniej pewne siebie. I jak trafnie określiła to autorka, mimo równouprawnienia, nadal nie jesteśmy traktowane w pracy równo z mężczyznami.


Jako, że jest to pierwsza książka autorki, nie uniknęła kilku błędów. Momentami książka przypominała prace naukową, uważam, ze za dużo miejsce poświeciła portalowi Linkedln. Może i się sprawdza w dużych miastach, ale w mniejszych miejscowościach jest czystą abstrakcją.
Cześć przekazanej w książce wiedzy, pokryła się z wiedzą, którą zdobywam na podyplomówce z zarządzania. Tym bardziej warto sięgnąć po te pozycję.
Choć rzadko czytam poradniki, ten polecam. Z głową pełną pomysłów, rozrysowanymi planami, ruszam do pracy. Zmotywowana i z pozytywnym nastawieniem.
Moja ocena:


Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Przebrnęłam choć nie było łatwo 🤭 Oczywiście nie chodzi o to, że książkę czytało się ciężko (wprost przeciwnie lekko i przyjemnie), ale zadania, które stawia przed nami @agnieszka_okonska czasami „rozkminiałam” przez bardzo długi czas – taka już moja natura 🤷🏼‍♀️. Nie umiem się bawić w recenzje, bo to nie moja bajka 😊. Za to ze szczerego serca mogę po prostu polecić książkę wszystkim znajomym mi tu Kobietom❤️. Wiem, że budowanie kariery nie zawsze jest naszą mocną stroną, bo brakuje nam odwagi, pewności siebie i zwyczajnie boimy się zaryzykować aby sięgnąć po swoje marzenia. Samo określenie swojej definicji sukcesu, to dla mnie osobiście duże wyzwanie 🤯. Możliwość autodiagnozy, zdobycia cennych porad, a następnie ustalenie planu działania, to wszystko, co oferuje nam @agnieszka_okonska w swojej książce. Żałuję jedynie, że takiej książki i porad nie dostałam kilka lat wstecz… co nie zmienia faktu, że jeszcze bardziej przyda się teraz i w przyszłości, bo jest uniwersalna, a zawsze można przecież zaplanować jakąś życiową zmianę. Ja na swojej drodze spotkałam już kilka inspirujących mnie Kobiet, ale wiem, że nie każda z Was ma takiego farta jak ja … na szczęście jest Kobieta, której chciało się zebrać w całość te wszystkie porady i jest to dostępne dla każdej z Was – skorzystajcie, bo warto 👌🏻.
#zbudujkariereswoichmarzen

Zuzanna Skowrońska na Instagram

Kiedy jakiś czas temu miałam spadek motywacji w pracy, Marcin Capiga, PhD podpowiedział mi, bym się spotkała z kobietą z mojej branży (szeroko rozumiana energetyka), która mnie inspiruje. Od razu pomyślałam o Agnieszka Okońska, MBA i umówiłyśmy się na kawę. Było to ważne spotkanie, w kontekście podejmowania mojej decyzji o zmianie.

Przy okazji Agnieszka powiedziała mi, że wydaje książkę: „Zbuduj karierę swoich marzeń”. Od razu kupiłam jak była taka możliwość. I zdecydowanie to lektura obowiązkowa, nie tylko dla Pań, i nie tylko z energetyki, bo zawiera ważne wskazówki i rady o budowaniu swojej kariery na podstawie rzeczywistych doświadczeń. Dla mnie ważny pierwszy rozdział: o sukcesie, szczęściu, marzeniach, rozwoju…
Chociaż książkę dobrze się czyta, to polecam czytać powoli, żeby mieć czas na refleksję i zastosowanie porad w praktyce.

Zdecydowanie polecam i żałuje, że nie było tej pozycji jak wchodziłam na ścieżkę kariery.

Agnieszka, zdecydowanie warto spełniać swoje marzenia!

#rozwój#kariera#womanpower

Katarzyna Sobótka-Demianowska na LinkedIn

„Jak skutecznie wymarzyć swoją karierę. Książka, a właściwie poradnik zawodowy napisany przez mądrą, serdeczną kobietę, przez osobę dowcipną, otwartą, przez Agnieszkę Okońską, którą podziwiam ponieważ tak jak nikt inny realizuje swoje cele, przez kobietę, która jest moją inspiracją i która w przystępny sposób napisała szalenie dobrą książkę.

Książka #zbudujkariereswoichmarzen stanowi kompendium wiedzy o tym jak skutecznie budować swoją karierę.
Jej ideologia bazuje na prawie przyciągania ‚the law of attraction’, czyli na zasadzie, iż jeśli chce się coś osiągnąć, to trzeba to sobie najpierw wymarzyć. Niby takie proste a jednak nieoczywiste. Marzyć nie powinno się jednak zbyt ogólnie. Nie powinno się marzyć np. o tym aby być szczęśliwym, gdyż szczęście jest pojęciem względnym i dla każdego z nas oznacza coś innego. Aby marzenia się spełniały trzeba marzyć dokładnie.

Książki tej nie czyta się od deski do deski. Autorka zachęca nas do refleksji, do zastanowienia się co dla nas oznacza sukces, czym jest dla nas kariera marzeń. Poszczególne fragmenty poradnika wymagają przemyślenia, przetrawienia, zdefiniowania swoich własnych celów, ustalenia swoich mocnych i słabych stron, potencjalnych szans i zagrożeń.

Ponadto jak przystało na każdy porządny poradnik, znajdziemy w nim wiele sprawdzonych i przydatnych porad. Jest w nim m.in. mowa o networkingu, dlaczego jest tak ważny i jak mądrze z niego korzystać, o tym jak budować markę osobistą. Znalazłam w nim również informacje o renomowanych, częściowo darmowych, kursach online pozwalających nam podnosić nasze kwalifikacje. Nie miałam pojęcia jak duża oferta jest dostępna na rynku.
Autorka przekazuje nam również wiele cennych informacji dotyczących samego procesu skutecznego szukania pracy, radzi nam np. jak i gdzie szukać ofert, jak się zareklamować, w jaki sposób napisać CV, które zwiększy nasze szanse.

Agnieszko, bardzo Ci dziękuję za dodanie mi skrzydeł, za inspirację, za zmotywowanie mnie do dalszego rozwoju, za pokazanie mi w jaki sposób skutecznie marzyć 🙏

Joanna Zembrzuska na Instagram i Facebook

„Po co są marzenia?
Marzenia są po to by je realizować”

„Książkę Agnieszki otrzymałam jeszcze przed Świętami, ale z jej przeczytaniem postanowiłam zaczekać do momentu, gdy znajdę się w samolocie…
Gdy spojrzałam na spis treści stwierdziłam, że mój mentoring i to co wydarzyło się w trakcie i po nim, można opisać wg rozdziałów tej książki.
Przypominam sobie, jak Agnieszka motywowała mnie do tego, żebym odpowiedziała sobie na wiele ważnych pytań: Gdzie jestem? Gdzie chcę byc? Co chcę osiągnąć? (MENTORING)
Agnieszka uświadomiła mi również, jak ważny jest NETWORKING i budowanie MARKI OSOBISTEJ. Jej rady wzięłam sobie do serca. Zaczęłam więcej publikować i zaczęłam wrzucać moje artykuły na różne portale, dzięki czemu jestem bardziej widoczna w świecie energetyki i nauki.
Gdy zaczynałyśmy nasz program, jak każdy, miałam MARZENIA, jednak nie do końca wierzyłam, że mogę je zrealizować i nie byłam pewna, czy jestem na to gotowa. Dzięki Agnieszce zrozumiałam, że mogę wiele (WIARA W SIEBIE) i odważyłam się wziąć udział w międzynarodowej rekrutacji (ODWAGA), co zaowocowało tym, że przyleciałam dzisiaj do Niemiec, by rozpocząć nowy etap kariery jako International Business Development Manager w E.ON-ie (SUKCES).
Dziękuję Agnieszko!”

Joanna Baraniak na LinkedIn

„Na książkę Agnieszki Okońskiej czekałam z niecierpliwością. Miałam przyjemność współpracować z Agnieszką od strony biznesowej i to był mój najlepszy czas.
A książka? Zacznę od końca, to jest od wątpliwości, które autorka zapisała w podsumowaniu: “… czy nie jest to wiedza zbyt oczywista, zbyt infantylna, żeby nie powiedzieć niepoważna”. Otóż nie, zdecydowanie nie!! Wiedza zawarta w tej książce, poparta doświadczeniami samej autorki, jest potrzebna każdej Kobiecie. Każda z Nas jest na “swoim początku”, czy też na “swoim zakręcie” bez względu na to ile mamy lat. I coś, co dla jednej Kobiety jest oczywistą oczywistością, dla drugiej … jest wskazówką, dobrą radą, przewodnikiem. I taka jest ta książka – dla mnie idealnie wpasowała się w mój czas: mam 50 lat, cały czas się uczę, podejmuję wyzwania i …. realizuję swoje marzenia.
Oto 5 moich najważniejszych lekcji z książki Agnieszki, którymi chciałabym się z Wami podzielić:
1. Jakość zawsze przewyższa ilość – buduj zaufanie u każdego, z kim pozostajesz w jakiejkolwiek interakcji biznesowej. Nie pal mostów.
2. LinkedIn – to MUST HEVE. Dzięki wskazówkom autorki dowiedziałam się jak – krok po kroku – profesjonalnie przygotować swój profil na tym kanale, a właściwe jak go “reanimować” 
3. Bank przysług – niefinansowa i bardzo wartościowa instytucja, dzięki której możesz wspiąć się po drabinie kariery zawodowej (unikalna wartość).
4. Połączenie mapy marzeń z personalną analizą SWOT i wyznaczaniem celów w wymiarze SMARTER to “przepis” na zoptymalizowanie procesu planowania. Fakt, to trudna sztuka i jak pisze autorka “… wymaga wyobraźni i konsekwencji”. Ale wiem, że warto. W książce znajdziesz na to wiele konkretnych przykładów.
5. Kwalifikacje zawodowe, którymi wyróżniamy się z pośród konkurencji, “… są niczym as w rękawie na dzisiejszym zaciekle walczącym rynku.” A wskazane przez autorkę platformy edukacyjne, na których renomowane światowe uczelnie prezentują kursy online (w tym certyfikowane), to nieoceniona wartość dla czytelnika.
Jednym słowem, to nie jest książka, którą przeczytasz i odłożysz. To książka, do której będziesz wracała budując swoją markę osobistą i kreując swoją karierę zawodową. Moim zdaniem warto sprawdzić, czy to, co proponuje Agnieszka – doświadczony menadżer i mentor – po prostu zadziała.
Kiedy pierwszy raz otworzyłam tę książkę przeczytałam zdanie Wisławy Szymborskiej, które zostało przez Agnieszkę zacytowane:
“Marzyć trzeba dokładnie …”
I książka Agnieszki Okońskiej na pewno Ci w tym pomoże.”

Katarzyna Krawczyk na AimHigh.pl

„Od mądrych ludzi słyszałam, żeby kierować się radami tych, którzy mają wyniki, radami osób, które zrealizowały cele spójne z moimi własnymi marzeniami.

Agnieszka Okońska jest dla mnie nieformalną mentorką, u której mam kredyt w banku przysług, i to właśnie na jej spojrzenie na karierę marzeń oczekiwałam z wytęsknieniem. Przeczuwałam, że przeczytam tu właśnie o marzeniach.

Każdy z nas się boi, każdy ma wątpliwości, a im więcej osiągasz, tym częściej je miewasz, ale też sprawniej się z nimi rozprawiasz. „ (…) tyle już zostało powiedziane na temat budowania kariery, tyle mądrych książek napisano na ten temat, dlaczego akurat moja miałaby zostać przeczytana przez kogokolwiek? No może zmuszę do tego członków swojej rodziny, ale oni będą najsurowszymi krytykami”. Znasz to?

Autorka przeprowadza nas, Drogie Panie przez proces zmiany. Jej porady są przede wszystkim praktyczne i jest to ogromna wartość tej pozycji. Uporządkowane, podzielone na etapy, podparte przykładami, ćwiczeniami, dodatkowymi wskazówkami, z odsyłaczami do konkretnych rozdziałów. Znajdziecie tu również wiele cytatów, do których zrozumienia osobiście dojrzewałam przez lata, teraz mam je w jednym miejscu, osadzone w konkretnym kontekście. I ważne: dostaniecie przydatną listę platform edukacyjnych z certyfikowanymi przez międzynarodowe uczelnie ( łącznie z Ivy League) kursami, które możecie ukończyć online za darmo(!).

Całość przepełnia pewna moc, zaangażowanie, wyczuwa się siłę marzenia w nieodpartej potrzebie dzielenia się wiedzą, entuzjazm.
Dodatkowo przystępny język (bardzo dobrze się czyta) i, co niesamowicie dla mnie istotne – zwłaszcza, gdy czytam poradniki- : język ten jest szczery, oddaje autentyczność, zaproszenie do swojego świata. Możemy więc zobaczyć na konkretnych przykładach doświadczeń zawodowych oraz prywatnych (rodzinnych) jak się rzeczy mają. To jest spójne i prawdziwe.

W podróży jesteśmy zaopiekowane kompleksowo: od autodiagnozy, poprzez porady mentorki, aż do stworzenia konkretnego planu działania. „Głowa do góry i jeszcze raz. Przecież idziesz po swoje marzenia!”.

Po marzeniach przychodzi czas na wiarę w siebie. O tym, dlaczego ta wiara jest tak ważna i dlaczego warto pracować nad swoimi nieracjonalnym przekonaniami, jak walczyć z wewnętrznym krytykiem. Że wiara naprawdę czyni cuda. Wiara w siebie, w poczucie własnej skuteczności czyni sukces.

Równie ważne jest to, że trzeba być zawsze przygotowanym. Jeśli nie wyrobisz w sobie nawyku wychodzenia ze strefy komfortu, to w najmniej odpowiednim momencie zjawi się czarny łabędź, i tak, jak przypuszczasz – przytłoczy cię lub zainspiruje jego czerń.

I w końcu nastaje moment tworzenia planu i mapy marzeń.

Z zachwytem czytam między wierszami: o przesłaniu dotyczącym rodziny, rozmowach z dziećmi, z bratem. Marzenia dla każdego mogą oznaczać coś zupełnie innego. Po co mam one? „PO NIC, BO TAK, BO MAJĄ DAWAĆ SZCZĘŚCIE”.

Sukces możesz odnaleźć tylko w sobie, nie ma żadnej recepty, bo sukces jest Twoją prawdą. Jacek Walkiewicz mówi, że czasem prawda przestaje być aktualna. Nie odnosimy sukcesu, gdy nie weryfikujemy siebie i swojej prawdy od nowa, codziennie, wychodząc z ograniczeń stabilizacji. „ Stabilizacja motylka to szpilka” powiedział wtedy, cytując Jana Izydora Sztaudyngera.

Agnieszka nie ogranicza się jedynie do porządkowania spraw związanych z budowaniem siebie i sukcesu, ale pokazuje każdej z nas, niezależnie od wieku, jak pokonać przeciwności i jakich narzędzi użyć, aby proces zakończył się wygraną. Jeśli jesteś studentką bez doświadczenia, z lękiem i niskim poczuciem wartości, przerażona wizją pierwszej pracy znajdziesz tu serdecznego Przewodnika, który pokaże, w którą stronę iść, jak ta droga może wyglądać, doda otuchy. Jesteś po trzydziestce, z bagażem? Albo po czterdziestce i musisz zacząć od nowa? „Ego jest najdroższą rzeczą, jaką będziesz kiedykolwiek posiadać”. Nie bój się zmiany. Zwłaszcza, gdy jesteś po pięćdziesiątce, a statystki brutalnie pokazują „dyskryminację combo”: płeć i wiek. Po pięćdziesiątce: „Potencjał to sposób myślenia”.

Przeczytałam w idealnym momencie. Właśnie „zasiadam” do weryfikacji celów wynikających z marzeń 2020 roku i planowania marzeń na 2021. Dziękuję za utwierdzenie w przekonaniu, że dobrze planować cele, za pokazanie metody FLM i uświadomienie, że w pewnym zakresie jednak ją stosowałam. Pięć lat zajęło mi ustawienie i osiągnięcie dwóch celów strategicznych, a plannery na lata 2015 i 2016 to dwa zapisane dzienniki wyglądające jak gryzmoły zaburzonego nastolatka. Dziękuję za nazwanie tego procesem.

„ Cel zaś to marzenie z datą realizacji”.

Polecam ten poradnik każdej z Was, Drogie Koleżanki, gdyż jest napisany z pasją i powstał z myślą o nas, myślą bardzo osobistą, z autentycznej potrzeby pomocy, z potrzeby serca, powodowany marzeniem. Musiał być dobry. I jest.

Drogim Kolegom również polecam: zobaczycie, z jakimi wyzwaniami mierzymy się w pracy, a niektóre porady prawdopodobnie z chęcią przygarniecie.

To jest książka, z którą się pracuje. Z taką energią, z takim Człowiekiem praca przyniesie wyniki. Wyprostujecie ścieżkę, uprzątnięcie kłody i przeskoczycie kałuże.

Dziękuję Agnieszko za piękną dedykację. Tata mówił, że była zapakowana, więc nie otwierał prezentu przed świętami, wczoraj mu pokazałam. Rozmawialiśmy o Twojej książce. Gdybym przeczytała ją mając dwadzieścia lat na pewno byłoby mi łatwiej.

Kochanemu Tacie dziękuję za prezent.

Pierwsza karta nowego roku została dziś zapisana.”

Maria Anna Jaroni na Instagram

„Autorka otwarcie dzieli się swoim życiem i doświadczeniem, pozwala wejść do swojego świata . Gwarantuję, że wrócisz do tej książki, bo po jej przeczytaniu chcesz natychmiast sprawdzić, czy to, co Agnieszka proponuje – zadziała. Mając tę książkę na półce, masz kompendium wiedzy o budowaniu kariery oraz coś, co obecnie w świecie przeładowanym informacjami jest szczególnie ważne – praktyczne porady. Czy w książce dedykowanej kobietom, facet może znaleźć coś dla siebie? Jeżeli nie urąga twej męskości czytanie tekstów w formie żeńskiej, to na pewno znajdziesz w niej dużo praktycznej wiedzy, poszerzysz horyzonty oraz poznasz kobiecy punkt widzenia. W mojej ocenie jest to w pełni uniwersalna pozycja. Warto ją przeczytać i sprawdzić, czy możesz coś
jeszcze zrobić dla rozwoju swojej kariery.”

Leszek Bitner na okładce książki – dyrektor Departamentu Regulacji i Handlu w PKP Energetyka

„Autorka tego przydatnego poradnika dla kobiet w każdym wieku sadza swoją czytelniczkę przed lustrem. Zmiana zaczyna się bowiem od spojrzenia…, od zadania sobie kilku ważnych pytań i co istotniejsze – wyartykułowania szczerych odpowiedzi.
Kim jestem naprawdę? Jakie są moje marzenia? Co mogę zrobić, aby przybliżyć się w stronę tej najprawdziwszej mnie i moich celów? Jeśli nie wiesz, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Agnieszka, z wiedzą, spokojem i właściwą sobie serdecznością, prowadzi czytelniczkę krok po kroku w procesie zmiany i planowania swojej kariery. Warto udać się w tę podróż z tą doświadczoną zawodowo, życiowo i mentorsko przewodniczką. To TY jesteś drogą i celem. I swoją własną nagrodą.”

dr Aleksandra Smyczyńska na okładce książki – dyrektor komunikacji innogy Polska S.A. w Warszawie

„Ta książka jest znacznie więcej niż poradnikiem zawodowym. Dzieło Agnieszki Okońskiej niesie ze sobą dużą wartość dodaną. Po pierwsze, napisała je doświadczona menedżerka i mentorka.
Dzięki temu spostrzeżenia i porady zyskują na autentyczności i wiarygodności. Po drugie, otrzymujemy potężną dawkę praktycznych wskazówek odwołujących się do sytuacji w życiu zawodowym każdej z nas. Są one naturalnym rozwinięciem refleksji autorki na temat ważności naszych marzeń, wiary w siebie, odwagi w życiu zawodowym oraz budowania drogi do spełnienia zawodowego. Dzięki temu kończymy lekturę z autentycznym przekonaniem, że może się ona przydać i nam. Po trzecie, swoje rozważania i wnioski mentorka przekazała lekkim i dostępnym językiem. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie. Po czwarte wreszcie, swoje przemyślenia autorka kieruje do każdej z nas, niezależnie od etapu naszej drogi zawodowej. W rozważaniach i wskazówkach Agnieszki mądrość odnajdą zarówno studentki wkraczające na rynek pracy, jak również bogato doświadczone menedżerski.

Elżbieta Niezgódka na okładce książki – adwokatka, założycielka projektu społecznego Woman Labour Matters

„Agnieszka przeczytałem twoją książkę. Jej tytuł i treści powodują konieczność zastanowienia się nad swoim życiem. Gdzie jesteśmy co osiągnęliśmy i czy jesteśmy szczęśliwi. Poprzez swoją wiedzę zawodową i rodzinną podpowiadasz jak realizować swoje cele i marzenia, nie zawsze wielkie zawodowe, może rodzinne. Czas nieubłaganie ucieka i to co zrobisz dzisiaj może odmienić twoją przyszłość i dać Ci satysfakcję i radość w tej szarej rzeczywistości. Każdy z nas ocenia efekty swoich wyborów, nie zawsze są one pozytywne i dlatego trzeba próbować to zmienić. Jest to książka dla każdego bez względu na płeć i wiek. Polecam.”

Andrzej Cichocki na Facebook

Media o książce

Nie marz o świetnej karierze. Zacznij ją budować!

Jedni marzą o prawdziwej miłości, a inni – o karierze. Pracy, która przyniesie satysfakcję i będzie pasją, nie przykrym obowiązkiem. Agnieszka Okońska przez ponad 25 lat kariery na stanowisku managera dużych organizacji poznała receptę na sukces i postanowiła się nią podzielić z czytelnikami. W książce „Zbuduj karierę swoich marzeń” opisuje, jak przejść drogę od marzeń i wiary w sukces, przez wyznaczenie celów na krótką i dłuższą perspektywę, po ich realizację. Ścieżki kariery potrafią być kręte, ale z tak serdeczną, mądrą i doświadczoną przewodniczką jak Agnieszka każda czytelniczka bez przeszkód zdefiniuje filary, na których oprzeć może swój sukces, wyznaczy cele i z determinacją podejmie wyzwanie zmiany życia zawodowego.

Książka polecana jest dla osób na dowolnym etapie kariery – niezależnie od wieku oraz dotychczasowego zawodu. Zarówno początkujący w karierze zawodowej, jak i Ci, którzy się wypalili i szukają nowej drogi, znajdą tu coś dla siebie. Poradnik jest napisany bardzo przyjaznym językiem, zawiera wiele praktycznych wskazówek i w szczególności kierowany jest do kobiet. Czasy pandemii zmusiły niejedną osobę do zmiany branży, zawodu czy zupełnego przewartościowania swojej kariery – nic dziwnego zatem, że ta pozycja stała się bestsellerem. W trudnych czasach pomoc takiego mentora kariery jak Agnieszka Okońska jest na wagę złota.

Więcej na WPROST

Spotkanie autorskie

#karieramarzen #strongwomen #briantracypolska

Live zorganizowany przez Brian Tracy International Polska z Agnieszką Okońską na temat jej najnowszej książki „Zbuduj karierę swoich marzeń”.
Nadal możesz obejrzeć transmisję tutaj.

#karieramarzen #strongwomen

Spotkanie autorskie premierowe na temat książki „Zbuduj karierę swoich marzeń”. 
Nadal możesz obejrzeć transmisję tutaj.

To więcej niż książka poradnikowa, to książka zmieniająca życie. Mówię o całkowitej zmianie podejścia do budowania swojej przyszłości zawodowej. Wyobraź sobie, że masz 100% klarowność, jaki ma być Twój kolejny ruch.
Jak ocenić swój potencjał, do czego zmierzać, jak to osiągnąć.
Wszystko w jednym miejscu!

Co dokładnie znajdziesz w książce?

PRZEDMOWA

WSTĘP

CZĘŚĆ 1. AUTODIAGNOZA

ROZDZIAŁ 1. MARZENIA
Moje własne marzenia
Po co nam marzenia
O czym marzą Polacy
Co niszczy nasze marzenia

ROZDZIAŁ 2. WIARA W SIEBIE
Czy wiara czyni cuda
Dlaczego potrzebujesz wiary w siebie

ROZDZIAŁ 3. ODWAGA
Dlaczego brakuje nam odwagi
Nie czekaj na lepszy moment
Czy odwaga to brak strachu

ROZDZIAŁ 4. SUKCES
Co to jest sukces
Czy człowiek sukcesu to człowiek szczęśliwy
Trzy prawdy na temat sukcesu
Jak definiują sukces wielcy tego świata
Sukces oczami mężczyzny
Sukces oczami kobiety
Po czym poznać sukces

ROZDZIAŁ 5. KARIERA
Co znaczy dla ciebie słowo kariera
Zmiany na rynku pracy i w podejściu do kariery
Różne modele kariery
Kto robi karierę
Cechy wspólne osób realizujących swoją karierę

CZĘŚĆ 2. PORADY MENTORKI

ROZDZIAŁ 6. MENTORING
Co to jest mentoring
Polowanie na mentora

ROZDZIAŁ 7. NETWORKING
Czym jest networking
Dlaczego networking jest ważny
Jak budować sieć kontaktów
Networking a szukanie pracy
Czym jest Bank Przysług i jak to działa

ROZDZIAŁ 8. MARKA OSOBISTA
Po co nam personal branding/marka osobista
Zareklamuj swoje doświadczenie
Sprawdź, jak robi to twoja konkurencja
Zbuduj profesjonalny profil na LinkedIn

ROZDZIAŁ 9. KWALIFIKACJE
Dlaczego kwalifikacje są istotne
Jak szybko podnieść kwalifikacje i czym są kursy MOOC
Polecane platformy edukacyjne

ROZDZIAŁ 10. AWANS
Czy awans daje szczęście
Awansować czy nie
Jak dostać awans

ROZDZIAŁ 11. ASERTYWNOŚĆ
Dlaczego kobiety liderki muszą być miłe
Co to jest ta asertywność

CZĘŚĆ 3. PLAN DZIAŁANIA

ROZDZIAŁ 12. MAPA MARZEŃ
Zwizualizuj swoje marzenia
Twoja Mapa Marzeń

ROZDZIAŁ 13. PERSONALNA ANALIZA SWOT
Co to jest SWOT
Twoja analiza SWOT
Połączenie Mapy Marzeń (Kariera) z analizą SWOT

ROZDZIAŁ 14. WYZNACZANIE CELÓW
Wyznaczanie celów metodą 4 poziomów
Zbyt dużo celów
Cel musi być SMART a nawet SMARTER
Zaplanuj każdy dzień

ROZDZIAŁ 15. STRATEGIA SZUKANIA PRACY
Metoda dopasowana do ciebie
Referencje

ROZDZIAŁ 16. ZWYCIĘSKIE CV
Dlaczego moje CV musi być inne

ROZDZIAŁ 17. STUDENT SZUKA PRACY (KARIERA 20+)
Staże i praktyki
Czy jesteś przygotowana do wejścia na rynek pracy
Brak doświadczenia zawodowego
Brak pewności siebie

ROZDZIAŁ 18. NOWY START (KARIERA 30+)
Pierwszy krok w karierze

ROZDZIAŁ 19. MANAGER DO ZMIANY (KARIERA 40+)
Jaki jest powód twojej zmiany w życiu zawodowym
Jak zabrać się za szukanie nowej ciekawej posady
Szukanie pracy to ciężka praca

ROZDZIAŁ 20. NA ZAKRĘCIE (KARIERA 50+)
Czy 50+ to kariera na zakręcie, czy nowe otwarcie
Co oznacza tak naprawdę pracownik 50+
Jak zatem odnaleźć się zawodowo po 50-tce
Trzy sposoby na rozwój drugiej kariery

PODSUMOWANIE

A tak wygląda wnętrze książki:

Opcje zakupu

EBOOK

Zbuduj karierę swoich marzeń - Agnieszka Okońska
63
43
 • format ebooka: pdf, epub, mobi
 • zeszyt ćwiczeń w formacie pdf do ściągnięcia

KSIĄŻKA

Zbuduj karierę swoich marzeń - Agnieszka Okońska
63
 • format A5 w miękkiej oprawie
 • zeszyt ćwiczeń w formacie pdf do ściągnięcia
 • autograf i spersonalizowana dedykacja od autorki
 • zakładka do książki z cyatem motywacyjnym
 • ekspresowa wysyłka (24h od zamówienia)

PAKIET (książka + ebook)

Zbuduj karierę swoich marzeń - Agnieszka Okońska
126
63
 • format A5 w miękkiej oprawie
 • format ebooka: pdf, epub, mobi
 • zeszyt ćwiczeń w formacie pdf do ściągnięcia
 • autograf i spersonalizowana dedykacja od autorki
 • zakładka do książki z cyatem motywacyjnym
 • ekspresowa wysyłka (24h od zamówienia)

PAKIET (2 książki)

Zbuduj karierę swoich marzeń + Jak Feniks z popiołów
148
105
 • format: 1) A5 w miękka oprawa 2) B5 twarda oprawa
 • format ebooka: pdf, epub, mobi
 • zeszyt ćwiczeń w formacie pdf do ściągnięcia
 • autograf i spersonalizowana dedykacja od autorki
 • 2 zakładki do książki z cyatem motywacyjnym
 • ekspresowa wysyłka (24h od zamówienia)
 • kupon rabatowy na szkoelnie z wypalenia zawodowego

Bonus: Zeszyt Ćwiczeń Kariery Marzeń

#1 Zeszyt ćwiczeń do pracy z książką w PDF

Koniec z „nie wiem, co jest ważne”, „od czego zacząć”, „w jakiej kolejności”. Otrzymujesz zeszyt ćwiczeń do wykonania i uzupełnienia, tak abyś dokładnie wiedziała, co i kiedy masz wykonać.

To ponad 20 stron, prawie 30 zadań i poleceń! Masz 100% mojego wsparcia!

Z takim podręcznikiem zbudujesz swoją wymarzoną karierę i będziesz żyła na własnych warunkach!

Wartość zeszytu ćwiczeń: 39,00 zł
Kupując książkę, zeszyt ćwiczeń otrzymujesz bezpłatnie!

Wierzę w to, że uczyć powinni tylko ludzie,
którzy osiągnęli w danej dziedzinie wybitne rezultaty.
Oto kilka faktów o mnie:

O autorce

AGNIESZKA OKOŃSKA

Coach, Mentorka, Menedżerka, Autorka

Menedżerka z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi organizacjami oraz złożonymi zespołami pracowników. Już w wieku 27 lat pełniła funkcję członka zarządu spółki z branży energetycznej, zatrudniającej prawie 400 osób. Była pracodawcą dla Oddziału liczącego 1300 pracowników. Członkini Zarządu spółki energetycznej Stoen Operator w Warszawie, należącej do niemieckiego koncernu energetycznego E.ON.

Coach biznesu w międzynarodowym stowarzyszeniu Ivy Exec, członek Izby Coachingu.

Mentorka ogólnopolskiego Programu mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu i Vital Voices.

Prowadzi własną praktykę coachingową i mentoringową a także pracuję z wypaleniem zawodowym i stresem swoich klientów. 

Autorka książki „Zbuduj karierę swoich marzeń” oraz „Jak Feniks z popiołów – O wypaleniu zawodowym i stresie w czasach kryzysu”

Autorka bloga o tematyce rozwoju osobistego Just Be Your Mentor.

Założycielka Grupy wsparcia na Facebooku „Kariera marzeń”.

Autorka cyklu wywiadów z ludźmi sukcesu „My life my rules” na kanale YouTube i Podcastów o tematyce kariery.

Posiada ponad 3000 followersów na portalu LinkedIn.

FAQ

Przy zakupie książki w naszym sklepie Aim High wysyłka książki drukowanej następuje następnego dnia roboczego od złożenia zamówienia.

Tak, e-book dostępny jest w naszym sklepie AIM HIGH. Możesz zakupić tylko e-booka lub w pakiecie z książką drukowaną w promocyjnej cenie. E-book dostępny jest w formacie .pdf, mobi i epub, co oznacza, że jest kompatybilny z większością czytników w tym kindle.

Wszystkie zamówione w naszym sklepie AIM HIGH egzemplarze są wysyłane z dedykacją i autografem autorki. W celu uzyskania spersonalizowanej dedykacji proszę wpisać imię osoby, dla której ma być dedykacja w komentarzu do zamówienia.

Tak, książka (oraz e-book) jest także dostępna w wielu księgarniach internetowych i stacjonarnych. Zachęcamy jednak do zakupu bezpośrednio w naszym sklepie AIM HIGH, ponieważ tylko tu otrzymasz egzemplarz z dedykacją i autografem autorki, czego nie dostaniesz w księgarniach. Zapewniamy przy tym konkurencyjne ceny i okolicznościowe promocje, w tym DARMOWĄ WYSYŁKĘ.

W naszym sklepie AIM HIGH zawsze obowiązują ciekawe oferty promocyjne, w tym DARMOWA WYSYŁKA.

Przy składaniu zamówienia w naszym sklepie AIM HIGH, możesz założyć swoje konto użytkownika i śledzić w nim losy zamówienia. W przypadku zakupu jako Gość, bez zakładania konta, informacje o losie zamówienia będą przesyłane do Ciebie na adres mailowy podany podczas składania zamówienia. W przypadku wysyłki kurierem otrzymasz SMS z informacją o wysyłce zamówionej książki i terminie planowanej dostawy.

W tym momencie realizujemy wysyłki zagraniczne do krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii (z wyjątkiem Cypru i Malty). Ceny wysyłek zagranicznych podane są w koszyku. Promocja na darmową dostawę obowiązuje tylko na terenie Polski.

Faktury i dowody sprzedaży przesyłamy w formie elektronicznej, a także wysyłamy z przesyłką w momencie wysłania towaru lub w dniu przyjęcia płatności, a najpóźniej w czasie przewidzianym ustawą o VAT. Gdyby z jakiejś przyczyny faktura nie dotarła to prosimy o sprawdzenie folderu niechciane w poczcie elektronicznej lub kontakt z nami. Na pewno pomożemy!

Niestety nie. W tej chwili dostępne formy płatności to PayPal i PayU.

Przyjmujemy wpłaty tylko przez system szybkich płatności. Pozwala to w ekspresowym tempie opłacić zamówienie. W ramach systemu można także zapłacić kartą kredytową lub wybrać metodę tradycyjnego przelewu – tam znajdzie się numer konta do wpłaty bezpośredniej. Jeśli z jakiegoś powodu masz problem z płatnością, skontaktuj się z nami na sklep@aimhigh.pl – na pewno pomożemy!

TAK. Nasze książki bardzo rzadko do nas wracają. Jednak chcemy, aby nasi Czytelnicy byli w pełni zadowoleni ze swoich zakupów. Dlatego jeśli coś nie przypadnie Ci do gustu, to jako konsument masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od odbioru towaru, bez podania przyczyny. Wypełnij oświadczenie zawierające imię, nazwisko i numer zamówienia, dołącz je do zwracanej paczki oraz odeślij do nas w bezpieczny sposób nieuszkodzony towar na adres zwrotów i reklamacji: Aim High Sp. z o.o., ul. Nadmorski Dwór 24/5, 80-506 Gdańsk. Po otrzymaniu książki potwierdzimy otrzymanie przesyłki i przejdziemy do zwrotu pieniędzy za zakup. Dla przyspieszenia zwrotu warto napisać do nas o tej decyzji na sklep@aimhigh.pl.

W przypadku prawidłowo złożonego zamówienia, dostaniesz od nas wiadomość z potwierdzeniem. Później nastąpi czas przygotowania i spakowania Twojej paczki. Nie musisz nic już robić. Pamiętamy o Tobie i robimy wszystko, aby książki jak najszybciej ruszyły w podróż do adresata! 🙂 W momencie, gdy trafi w ręce kuriera, aby odbyć prostą drogę do Ciebie, dostaniesz dodatkowego maila z numerem przesyłki do monitorowania. Wtedy możesz spokojnie śledzić drogę paczki. Czasami nasze wiadomości trafiają do folderu z mailami niechcianymi lub z jakiegoś tajemniczego powodu się nie wyświetlają, ale nie ma problemu – wystarczy napisać do nas i chętnie pomożemy.

Zwykle książka powinna dotrzeć w Twe progi w ciągu 2 dni roboczych od nadania paczki w magazynie. Będziemy informować o tym na maila, który podasz w zamówieniu. Zauważ, że jest to czas samego dostarczenia przez kuriera, a nie całkowitej realizacji zamówienia. Zastrzegamy, iż w okresie przedświątecznym z uwagi na przeciążenie firm kurierskich, nie z naszej winy, czas dostawy może się wydłużyć.

Napisz do nas na sklep@aimhigh.pl – pomożemy! Jeśli znajdziesz w mojej książce jakieś błędy, literówki, bądź też chcesz się podzielić swoimi uwagami, komentarzami – napisz do autorki na agnieszka.okonska@aimhigh.pl.