fbpx
Skip to content Skip to footer

Ze wszystkich szkoleń jakie kiedykolwiek w moim zawodowym życiu odbyłam, najbardziej cenię sobie Program Osobistej Efektywności (PEP – The Personal Efficiency Program®). Nigdy wcześniej nie nabyłam tak przydatnej wiedzy, którą wykorzystuję na co dzień i która w olbrzymi sposób poprawiła nie tylko moją skuteczność w pracy, ale przede wszystkim daje dużo wyższy komfort psychiczny. Tym wpisem pragnę rozpocząć cykl porad, które można zakwalifikować jako Poprawa efektywności osobistej.

Prawie nikogo z nas nigdy nie nauczono, jak należy pracować (zwłaszcza dotyczy to pracy biurowej). W większości przypadków przyswoiliśmy sobie zatem niewłaściwe nawyki, które trudno po latach zmienić. A skoro mowa o zmianie – raczej za nią nie przepadamy (no może za wyjątkiem mnie – ja zmiany lubię i mnie nakręcają). Z własnego doświadczenia też wiem, że to co w widoczny i sprawdzalny sposób czyni nas efektywnymi w pracy – to zdolność szybkiego reagowania, także szybkiego dostarczania informacji. Informacja rządzi dziś światem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty posiadł tę umiejętność.

“Przytłoczeni” – tacy zazwyczaj są nasi koledzy z pracy i my sami także. Rozwój technologii, dzięki którym jesteśmy dostępni przez całą dobę, poczta elektroniczna, telefony komórkowe, komunikatory, Internet, sms-y, także dokumenty papierowe, media społecznościowe, sprawiły, że wszyscy odczuwamy przeciążenie informacjami i niedostatek czasu, by sobie z nimi poradzić. Życie jest jednak nieubłagane i wykazywanie przytłoczenia nie doda nam w oczach szefa czy współpracowników uznania, wręcz przeciwnie, może okazać się, że zaczną szukać kogoś bardziej wydajnego na nasze miejsce.

O czym jest ta seria?

  1. Zapanuj nad pocztą elektroniczną
  2. Jak zdecydowanie zmniejszyć ilość e-maili
  3. Efektywnie prowadź zebrania
  4. Jak wdrożyć zasadę “Zrób to od zaraz”
  5. 10 najczęściej popełnianych błędów podczas prowadzenia prezentacji

Wszystkie moje wpisy zaledwie dotykają opisywanych tematów. Na każdy z nich można by napisać oddzielną książkę… co być może uczynię.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.