Agnieszka Okońska

"Życie jest przygodą dla odważnych, albo niczym"

Jeśli chcesz żyć pełnią życia, musisz spróbować realizować swoje marzenia. Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia. Jeśli nie masz pomysłu jak to zrobić, mogę Ci w tym pomóc!

Menedżerka

Od 30 lat jestem menedżerką specjalizującą się głównie w branży energetycznej. Od 2018 roku jestem członkinią zarządu w spółce Stoen Operator która dostarcza prąd do mieszkańców Warszawy i jest częścią niemieckiego koncernu E.ON,

Wydawca

Z pasją pomagam innym wydawać książki. Moje wydawnictwo AIM HIGH PUBLISHING świadczy usługę wydawniczą dla Autorów - Selfpublisherów, którzy chcą zainwestować w wydanie własnej książki. Jestem też redaktorką prowadzącą.

Autorka

Jestem autorką dwóch książek o tematyce rozwoju osobistego. Książki wydałam jako Self-publisher, dlatego wiem, jak to jest napisać i wydać własną książkę. Na tej stronie dowiesz się więcej o moich książkach: Zbuduj karierę swoich marzeń i Jak Feniks z popiołów.

Mentorka

Od wielu lat specjalizuję się w mentoringu. Głównym obszarem mojej specjalizacji jest coaching kariery oraz mentoring menedżerski. Od dwóch lat świadczę także mentoring wydawniczy, tj. pomoc debiutującym autorom w opracowaniu tekstu.

Szkolenia

Swoją wiedzą dzielę się także za pośrednictwem platformy szkoleń online Akademia Aim High. Znajdziesz tam wiele ciekawych kursów video z obszaru rozwoju osobistego, umiejętności menedżerskich oraz life coachingu, neuropsychologii i selfpublishingu.

Kim jestem?

Agnieszka Okońska

Jestem menedżerką z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi organizacjami oraz złożonymi zespołami pracowników.

Już w wieku 27 lat pełniłam funkcję członkini zarządu spółki z branży energetycznej, zatrudniającej prawie 400 osób.

Byłam pracodawcą dla Oddziału liczącego 1300 pracowników.

Obecnie jestem  członkinią zarządu spółki energetycznej Stoen Operator w Warszawie, należącej do niemieckiego koncernu energetycznego E.ON.

Jestem coachem biznesu w międzynarodowym stowarzyszeniu Ivy Exec, członkinią polskiej Izby Coachingu, Mentorką ogólnopolskiego Programu mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu i Vital Voices.

W 2018 roku założyłam własną firmę AIM HIGH, którą prowadzę do dziś i jest ona dla mnie realizacją marzeń. 

Jestem autorką książek „Zbuduj karierę swoich marzeń” oraz „Jak Feniks z popiołów – O wypaleniu zawodowym i stresie w czasach kryzysu”

Prowadzę bloga o tematyce rozwoju osobistego Just Be Your Mentor.

Założyłam i prowadzę Grupę wsparcia na Facebooku „Kariera marzeń”.

Jestem hostem i założycielką videopodcastu – cyklu wywiadów live z ludźmi sukcesu „My life my rules” na kanale YouTube i Podcastów o tematyce kariery „Kariera Marzeń”.

Posiadam ponad 3000 followersów na portalu LinkedIn i ponad 10000 odsłon podcastu.

Rekomendacje od moich Klientek

MENTORING: "Miałam ogromną przyjemność być przez kilka bardzo ciekawych miesięcy mentee Agnieszki. Krótko: mega profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, ale przede wszystkim pasja... i to Pasja przez wielkie "P". Ale co najważniejsze – naprawdę widzę efekty naszych spotkań! ZDECYDOWANIE POLECAM"

MENTORING: "Gdy zaczynałyśmy nasz program mentoringowy, jak każdy, miałam MARZENIA, jednak nie do końca wierzyłam, że mogę je zrealizować i nie byłam pewna, czy jestem na to gotowa. Dzięki Agnieszce zrozumiałam, że mogę wiele (WIARA W SIEBIE) i odważyłam się wziąć udział w międzynarodowej rekrutacji (ODWAGA), co zaowocowało tym, że przyleciałam dzisiaj do Niemiec, by rozpocząć nowy etap kariery jako International Business Development Manager w E.ON-ie (SUKCES). Dziękuję Agnieszko!"

MENTORING: "Agnieszka ma naturalny dar wchodzenia w rolę doradcy personalnego. W pierwszej kolejności mocno skupia uwagę na wysłuchaniu i zadaje pytania w trakcie rozmowy. Rozmowa jest prowadzona przez Agnieszkę w taki sposób, że ma się wrażenie, że to rozmowa przy kawie z dobrym przyjacielem. Potem dochodzi do przedstawienia wniosków w odniesieniu do konkretnych zdarzeń, zachowań, sytuacji wraz z przedstawieniem porad często potwierdzonych cytatami lub odniesieniami do konkretnych zdarzeń biznesowych zaczerpniętych z szerokiego doświadczenia Agnieszki. Taki sposób działania Agnieszki nie jest działaniem od zdarzenia do zdarzenia tylko ma charakter cykliczny. O tak, relacje z Agnieszką to przekuwanie marzeń w plan działania i jego sukcesywne wdrażanie. Życzę każdemu kontaktu z Agnieszką, która działa dla innych tak jakby robiła to dla siebie."

mój podcast

Moje książki

Jak Feniks z popiołów

"Jak Feniks z popiołów" to książka skierowana do wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć mechanizmy wypalenia zawodowego i radzić sobie ze stresem w czasach kryzysu, ale też książka dla menedżerów, liderów, pracodawców, przedsiębiorców, którym zależy na takim zorganizowaniu środowiska pracy, aby chroniło pracowników przed falą wypalenia.

Zbuduj karierę swoich marzeń

Każdy moment jest dobry, aby zacząć projekt swojego życia zawodowego, nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Nie ulega jednak wątpliwości, że o ile pewne metody są wspólne i takie same dla każdego etapu naszego życia, to jednak są pewne aspekty projektowania kariery zupełnie odmienne dla osób z grupy 20+, 30+, 40+ i 50+. Książka zapoznaje nas zarówno z tymi uniwersalnymi, jak i dedykowanymi dla rozpoczynających karierę i będących „na zakręcie”.